Headerbild

Kalender

februari 2023

Vecka 05

30
månjan.
16:00 - 17:00
Is gr 3+4
Axelent arena
Grupp 3 2223, Grupp 4 2223
17:05 - 18:20
Is gr 1+2
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
31
tisjan.
01
onsfeb.
16:30 - 17:50
Is gr 2
Talavidshallen
17:00 - 18:20
Is gr 1
Talavidshallen
Grupp 1 2021, Grupp 2 2021, Grupp 2 2223
02
torsfeb.
06:45 - 07:45
Is gr 1+2+3
Axelent arena
Grupp 1 2021, Grupp 2 2021, Grupp 3 2021, Grupp 4 2021
03
frefeb.
15:00 - 16:00
Is gr 4
Axelent arena
Grupp 4 2223
15:00 - 16:00
Is gr 5
Axelent arena
Grupp 5 2223
15:30 - 16:40
Is gr 3
Axelent arena
Grupp 3 2223
16:05 - 17:20
Is gr 1
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
16:20 - 17:20
Is gr 2
Axelent arena
04
lörfeb.
09:00 - 17:00
Stjärntävling Rydaholm
Rydaholm
Grupp 3 2223, Grupp 4 2223
05
sönfeb.
10:00 - 11:00
Åkarråd
Axelent Arena
11:00 - 12:00
Is gr 1+2
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
11:00 - 13:00
Styrelsmöte
Axelent Arena
12:00 - 13:00
Is gr 3+4
Axelent arena
Grupp 3 2223, Grupp 4 2223
13:00 - 14:00
Is gr 5
Axelent arena
Grupp 5 2223
13:00 - 14:00
Is gr 6
Axelent arena
Grupp 6 2223
13:00 - 14:00
Skridskoskola - grupp gul
Axelent Arena
SK gul ht 22 vt 23
13:00 - 14:00
Skridskoskola - grupp rosa + röd
Axelent Arena
SK rosa ht 22 vt 23, SK röd ht 22 vt 23

Vecka 06

06
månfeb.
16:00 - 17:00
Is gr 3+4
Axelent arena
Grupp 3 2223, Grupp 4 2223
17:05 - 18:20
Is gr 1+2
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
07
tisfeb.
08
onsfeb.
16:30 - 17:30
Is gr 3
Talavidshallen
17:00 - 18:20
Is gr 2
Talavidshallen
17:30 - 18:50
Is gr 1
Talavidshallen
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223, Grupp 3 2223
09
torsfeb.
10
frefeb.
15:00 - 16:00
Is gr 4
Axelent arena
Grupp 4 2223
15:30 - 16:40
Is gr 3
Axelent arena
Grupp 3 2223
16:05 - 17:20
Is gr 1
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
16:20 - 17:20
Is gr 2
Axelent arena
11
lörfeb.
08:00 - 09:00
Program gr 1+2
Axelent arena
12
sönfeb.
11:00 - 12:00
Is gr 1+2
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
11:40 - 12:40
Is gr 3+4
Axelent arena
Grupp 3 2223, Grupp 4 2223
12:00 - 13:00
Föräldrarmöte Grupp 5 & 6
Axelent Arena
12:30 - 13:30
Is gr 5
Axelent arena
Grupp 5 2223
12:30 - 13:30
Is gr 6
Axelent arena
Grupp 6 2223
12:30 - 13:30
Skridskoskola - grupp gul
Axelent Arena
OBS! Ändrad tid pga hocheymatch.
SK gul ht 22 vt 23
12:30 - 13:30
Skridskoskola - grupp rosa + röd
Axelent Arena
OBS! Ändrad tid pga hockey match.
SK rosa ht 22 vt 23, SK röd ht 22 vt 23

Vecka 07

13
månfeb.
13:00 - 13:55
Is gr 3+4
Axelent arena
13:55 - 14:50
Is gr 1+2
Axelent arena
16:00 - 17:00
Is gr 3+4
Axelent arena
Grupp 3 2223, Grupp 4 2223
17:05 - 18:20
Is gr 1+2
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
14
tisfeb.
15
onsfeb.
13:00 - 14:00
Is gr 1+2
Axelent arena
Grupp 1 2021, Grupp 2 2021, Grupp 2 2223
13:40 - 14:40
Is gr 4
Axelent arena
Grupp 4 2223
13:50 - 14:50
Is gr 5+6
Axelent arena
Grupp 5 2223, Grupp 6 2223
14:50 - 15:50
Is gr 3
Axelent arena
Grupp 3 2223, Grupp 4 2223
15:00 - 15:50
Is gr 1+2
Axelent arena
16
torsfeb.
17
frefeb.
12:00 - 13:00
Is gr 5+6
Axelent arena
Grupp 5 2223, Grupp 6 2223
12:45 - 13:30
Is gr 3+4
Axelent arena
13:40 - 14:30
Is gr 1+2
Axelent arena
14:30 - 15:30
Is gr 4
Axelent arena
Grupp 4 2223
15:15 - 16:15
Is gr 3
Axelent arena
Grupp 3 2223
16:15 - 17:20
Is gr 1
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
16:20 - 17:20
Is gr 2
Axelent arena
18
lörfeb.
08:00 - 09:00
Program gr 1+2+3 egen träning
Axelent arena
09:00 - 17:00
Atävling Jönköping
Jönköping
19
sönfeb.
11:00 - 12:00
Is gr 1+2
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
12:10 - 13:10
Is gr 3+4
Axelent arena
Grupp 3 2223, Grupp 4 2223
13:00 - 14:00
Is gr 5
Axelent arena
Grupp 5 2223
13:00 - 14:00
Is gr 6
Axelent arena
Grupp 6 2223
13:00 - 14:00
Skridskoskola - grupp gul
Axelent Arena
SK gul ht 22 vt 23
13:00 - 14:00
Skridskoskola - grupp rosa + röd
Axelent Arena
SK rosa ht 22 vt 23, SK röd ht 22 vt 23

Vecka 08

20
månfeb.
16:00 - 17:00
Is gr 3+4
Axelent arena
Grupp 3 2223, Grupp 4 2223
17:05 - 18:20
Is gr 1+2
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
21
tisfeb.
22
onsfeb.
16:30 - 17:30
Is gr 3
Talavidshallen
17:00 - 18:20
Is gr 2
Talavidshallen
17:30 - 18:50
Is gr 1
Talavidshallen
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
23
torsfeb.
24
frefeb.
15:00 - 16:00
Is gr 4
Axelent arena
Grupp 4 2223
15:00 - 16:00
Is gr 6
Axelent arena
Grupp 6 2223
15:30 - 16:40
Is gr 3
Axelent arena
Grupp 3 2223
16:05 - 17:20
Is gr 1
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
16:20 - 17:20
Is gr 2
Axelent arena
25
lörfeb.
08:00 - 09:00
Program tävlande Jönköping
Axelent arena
26
sönfeb.
11:00 - 12:00
Is gr 1+2
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
11:00 - 13:00
Styrelsemöte
Axelent Arena
12:10 - 13:10
Is gr 3+4
Axelent arena
Grupp 3 2223, Grupp 4 2223
13:00 - 14:00
Is gr 5
Axelent arena
Grupp 5 2223
13:00 - 14:00
Is gr 6
Axelent arena
Grupp 6 2223
13:00 - 14:00
Skridskoskola - grupp gul
Axelent Arena
SK gul ht 22 vt 23
13:00 - 14:00
Skridskoskola - grupp rosa + röd
Axelent Arena
SK rosa ht 22 vt 23, SK röd ht 22 vt 23

Vecka 09

27
månfeb.
16:00 - 17:00
Is gr 3+4
Axelent arena
Grupp 3 2223, Grupp 4 2223
17:05 - 18:20
Is gr 1+2
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
28
tisfeb.
01
onsmar.
16:30 - 17:50
Is gr 2
Talavidshallen
17:00 - 18:20
Is gr 1
Talavidshallen
Grupp 1 2021, Grupp 2 2021, Grupp 2 2223
02
torsmar.
06:45 - 07:45
Is gr 1+2+3
Axelent arena
Grupp 1 2021, Grupp 2 2021, Grupp 3 2021, Grupp 4 2021
03
fremar.
15:00 - 16:00
Is gr 4
Axelent arena
Grupp 4 2223
15:00 - 16:00
Is gr 5
Axelent arena
Grupp 5 2223
15:30 - 16:40
Is gr 3
Axelent arena
Grupp 3 2223
16:05 - 17:20
Is gr 1
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
16:20 - 17:20
Is gr 2
Axelent arena
04
lörmar.
08:00 - 09:00
Is gr 5+6
Axelent arena
Grupp 5 2223, Grupp 6 2223
09:00 - 17:30
Stjärntävling Jönköping
Jönköping
Grupp 3 2223, Grupp 4 2223
05
sönmar.
11:00 - 12:00
Is gr 1+2
Axelent arena
Grupp 1 2223, Grupp 2 2223
12:00 - 13:00
Föräldramöte gr 1-6
Samlingssalen Axelent Arena
Föräldramöte för grupp 1-6 i samlingssalen Axelent arena, kl. 12:00
12:10 - 13:10
Is gr 3+4
Axelent arena
Grupp 3 2223, Grupp 4 2223
13:00 - 14:00
Is gr 5
Axelent arena
Grupp 5 2223
13:00 - 14:00
Is gr 6
Axelent arena
Grupp 6 2223
13:00 - 14:00
Skridskoskola - grupp gul
Axelent Arena
SK gul ht 22 vt 23
13:00 - 14:00
Skridskoskola - grupp rosa + röd
Axelent Arena
SK rosa ht 22 vt 23, SK röd ht 22 vt 23

Adress

Apladalens Konståkningsklubb c/o Jennie Ferm Åminne Norra Hult 16 331 91 Värnamo

Kontakt

E-post: info.apladalenskk@gmail.com

Drivs med KlubbenOnline

Logga in